Μεταξάς: «Στο τέλος μέτρησε η κούρασή μας»

Στην κούραση απέδωσε την κατάρρευση του Αστέρα, στα τελευταία λεπτά του αγώνα με τον ΠΑΟΚ, ο Ηρακλής Μεταξάς.

Ο Αστέρας Τρίπολης έφτασε πολύ κοντά στη νίκη επί του ΠΑΟΚ όταν προηγήθηκε 2-0, όμως εν τέλει συμβιβάστηκε με τον βαθμό της ισοπαλίας.

Ο Ηρακλής Μεταξάς στις δηλώσεις του τόνισε πως σημαντικό ρόλο στην εξέλιξη της αναμέτρησης έπαιξε η κούραση των παικτών του, ενώ ανέφερε πως γενικά έμεινε ευχαριστημένος.

Οι δηλώσεις που έκανε ο Ηρακλής Μεταξάς:

«Νομίζω στο τέλος μέτρησε η κούρασή μας. Μην ξεχνάμε είχαμε το παιχνίδι στο κύπελλο, που διήρκησε 120 λεπτά. Πολλά παιδιά ήρθαν με ίωση, άλλα δεν κάναν προπονήσεις.

Κάναμε και αυτές τις αλλαγές αλλά δεν αντέξαμε έως το 96′, αν δεν ήταν τα πέντε λεπτά των καθυστερήσεων, ίσως είχαμε κερδίσει.

Από την λειτουργία και το πάθος αλλά και την τακτική είμαι ευχαριστημένος. Μας βγήκε. Δεν βάλαμε παραπάνω γκολ, αλλά μου αρέσει όταν ακολουθάνε το πλάνο και βγαίνει».