Σπανός: «Εκεί κρίθηκε το ματς»

Ο Δημήτρης Σπανός σχολίασε την ήττα της ομάδας του από την ΑΕΚ και στάθηκε εκεί που θεωρεί ότι κρίθηκε το τελικό αποτέλεσμα.

Ο Ιωνικός παρ’ ότι προηγήθηκε απέναντι στην ΑΕΚ χάρη σε γκολ του Σεμπά στο πρώτο ημίχρονο, γνώρισε την ήττα με ανατροπή στο τελευταία δεκάλεπτο και να κατάφερε να πάρει κάποιο κέρδος από το ματς με την «Ένωση».

Ο τεχνικός των Νικαιωτών, Δημήτρης Σπανός, σχολίασε την αναμέτρηση και την ήττα της ομάδας του, τονίζοντας πως το αποτέλεσμα κρίθηκε από την τεράστια χαμένη ευκαιρία του Γούλερι για να κάνει το 2-0, λίγο πριν το γκολ της ισοφάρισης του Βίντα.

Αναλυτικά όσα είπε ο Σπανός:

«Ηταν λογικό η ομάδα να κλειστεί στο τέλος για να κρατήσει το αποτέλεσμα. Δεν εχω παράπονο. Το παιχνίδι κρίθηκε στην ευκαιρία του Γούλερι για το 2-0, παρά τα δυο γκολ της ΑΕΚ μετά.

Στο τέλος είμαστε ηττημένοι, παρά την προσπάθειά μας. Δεν μετράει η εμφάνιση, αλλά μόνο το αποτέλεσμα. Δεν το πήραμε και δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι».