Βόκολος: «Το σκορ δεν αντικατοπτρίζει την προσπάθειά μας»

Ο τεχνικός της Λαμίας τόνισε πως οι παίκτες του ναι μεν έκαναν προσπάθεια, ωστόσο το αποτέλεσμα είναι πολύ κακό.

Η Λαμία γνώρισε μια βαριά ήττα από τον ΟΦΗ στην Κρήτη για την 3η αγωνιστική των Play-Outs με τον τεχνικό της, Λεωνίδα Βόκολο να τονίζει με δηλώσεις στην κάμερα της Cosmote TV πως δεν άξιζε στους Φθιώτες αυτό το αποτέλεσμα και πως αν και οι ποδοσφαιριστές του προσπάθησαν το τελικό σκορ είναι… κακό.

Αναλυτικά οι δηλώσεις Βόκολου:

«Το σκορ σίγουρα δεν αντικατοπτρίζει την προσπάθειά μας, ήταν ένα παιχνίδι που δίκαια κέρδισε ο ΟΦΗ.

Κάναμε προσπάθεια στο πρώτο ημίχρονο, ήμασταν καλοί, βγήκαμε στην κόντρα, μπορούσαμε ένα γκολ μετά το 0-1, δεχθήκαμε δύο γκολ σε 5 λεπτά και μετά κρίθηκε το ματς», ανέφερε αρχικά ο τεχνικός των Φθιωτών μετά το παιχνίδι στην κάμερα της Cosmote TV για να προσθέσει:

«Ρισκάραμε στο δεύτερο ημίχρονο, δεν μας βγήκε και συνεχίζουμε, από αύριο πρέπει να σκεφτούμε το επόμενό μας παιχνίδι. Τα παιδιά έκαναν προσπάθεια, ήταν ένα κακό αποτέλεσμα, πρέπει να κάνουμε την αυτοκριτική μας και να βελτιωθούμε για τη δύσκολη συνέχεια».

Αξίζει να σημειωθεί πως η Λαμία μετά από αυτή την ήττα έμεινε στους 23 βαθμούς με τους Ιωνικό (21) και Λεβαδειακό (19) να την απειλούν με… υποβιβασμό.