Ο Κωνσταντέλιας θύμισε Γκούτι στο γκολ του Οζντόεφ (vid)

Το τακουνάκι του Γιάννη Κωνσταντέλια στον Οζντόεφ για το τέταρτο γκολ του ΠΑΟΚ θύμισε στην ασίστ του Γκούτι στον Καρίμ Μπενζεμά.

Ο ΠΑΟΚ έφυγε νικητής από το «Γεώργιος Καραϊσκάκης» επικρατώντας του Ολυμπιακού με 4-2 για την 10η αγωνιστική της Super League.

Βέβαια η φάση του τέταρτου γκολ του Δικέφαλου θυμίζει πολύ σε μία του Γκούτι της Ρεάλ Μαδρίτης. Στο 78ο λεπτό ο «Ντέλιας» που είχε περάσει ως αλλαγή λίγα λεπτά νωρίτερα βρέθηκε μόνος του με τον Πασχαλάκη τον οποίο ξεπέρασε και στη συνέχεια με υπέροχη ενέργεια «έστρωσε» έτοιμο γκολ στον Οζντόεφ για το 0-4.

Αν γυρίσουμε το χρόνο πίσω και πάμε στο 2010 και στο εκτός έδρας παιχνίδι για τη Ρεάλ κόντρα στην Λα Κορούνια θα συνειδητοποιήσουμε πως ο Γκούτι είχε… σερβίρει ένα παρόμοιο γκολ στον Καρίμ Μπενζέμα.

Τότε ο Ισπανός είχε βρεθεί τετ α τετ με τον τερματοφύλακα των γηπεδούχων και σαν να είχα μάτια στην πλάτη του έκανε το τακουνάνι στον Γάλλο σέντερ φορ και αυτός με σχετική άνεση σκόραρε.