Καταιγιστικός Ολυμπιακός με τέσσερα γκολ στο πρώτο ημίχρονο (vids)

Ισοπέδωσε τον Αστέρα Τρίπολης ο Ολυμπιακός καθώς με τέσσερα γκολ έχει κάνει διαδικαστικού χαρακτήρα το δεύτερο ημίχρονο.

Σε παράσταση για έναν ρόλο έχει μετατρέψει ο Ολυμπιακός το ματς στην Τρίπολη καθώς το τελευταίο σφύριγμα για το πρώτο μέρος τον βρήκε να προηγείται με 4-0.

Οι «ερυθρόλευκοι» μπήκαν πολύ δυνατά από το ξεκίνημα και βρέθηκαν να προηγούνται με 2-0 πριν καν βγει το πρώτο δεκάλεπτο. Ο Μασούρας ήταν αυτός που άνοιξε το σκορ με όμορφο γυριστό στο 5′ ενώ ο Ποντένσε έκανε και το 2-0 στο 9′.

Πέντε λεπτά μετά ήρθε και η αποβολή του Πασαλίδη από τον Γκιγιέρμε για το εγκληματικό τάκλιν και έκανε ακόμη πιο εύκολα τα πράγματα για τους «ερυθρόλευκους».

Κάθε φάση μύριζε γκολ και ο Ελ Αραμπί δεν γινόταν να απουσιάζει από αυτό το… πάρτι. Έτσι με δύο γκολ, στο 35′ και στο 44′ ο Μαροκινός ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 4-0 φτάνοντας τα οκτώ γκολ στο φετινό πρωτάθλημα και είναι πλέον πρώτος σκόρερ μαζί με τον Ολιβέιρα.