Χάλκινο μετάλλιο για τον Γεωργίου στο Ευρωπαϊκό της ενόργανης

Μια σπουδαία διάκριση για τον νεαρό Μάριο Γεωργίου ο οποίος κατέκτησε την τρίτη θέση και πήρε το Χάλκινο μετάλλιο στον Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα ενόργανης γυμναστικής.

Σπουδαία διάκριση για τον Κύπριο αθλητή, Μάριο Γεωργίου, ο οποίος κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο και ανέβηκε στην τρίτη θέση του βάθρου στο ευρωπαϊκό πρωτάθλημα ενόργανης γυμναστικής.

Ο 21χρονος αθλητής με το πρόγραμμα που παρουσίασε συγκέντρωσε συνολικά 84.398 πραγματοποιώντας μια εξαιρετική εμφάνιση αγωνιζόμενος στην κατηγορία του σύνθετου ατομικού. Ο Γεωργίου πέρασε ως τέταρτος από τον προκριματικό γύρο και στον τελικό σημείωσε μία από τις μεγαλύτερες επιτυχίες στην έως τώρα καριέρα του.

Ο Κύπριος αθλητής που όπως αναφέραμε είναι μόλις 21 ετών και έχει όλο το μέλλον μπροστά να διακριθεί ακόμα και σε Ολυμπιακούς Αγώνες.