Φέτελ : «Με αδίκησε η 11η θέση»

Ο Σεμπάστιαν Φέτελ αισθάνεται αδικημένος από την 11η θέση που πήρε στο Γκραν Πρι της Formula 1 στο Νίρμπουργκρινγκ.

Ο Σεμπάστιαν Φέτελ απογοήτευσε για μία ακόμη φορά με τη θέση του στην τελική κατάταξη στο Γκραν Πρι της Formula 1 στο Νίρμπουργκρινγκ καθώς τερμάτισε στην 11η θέση.

Ο Γερμανός πιλότος της Ferrari αισθάνεται αδικημένος από το αποτέλεσμα ενώ δήλωσε πως θα μπορούσε να τα πάει καλύτερα και ότι η τελική του θέση οφείλεται σε ατυχίες και δικά του λάθη.

Συγκεκριμένα δήλωσε: «Νομίζω ότι πάντα στον αγώνα τα πράγματα είναι λίγο διαφορετικά, έχεις πολύ περισσότερους γύρους. Αλλά από εκεί που ξεκινήσαμε και με τη μέρα που είχαμε, δεν ήταν και ο πιο εύκολος. Κόλλησα στην κίνηση από δικό μου λάθος και μετά δεν ήταν δυνατό να κάνω μεγάλη πρόοδο.

Πιθανότατα είχαμε πολλά περισσότερα να δώσουμε, είχα να κρατήσω έναν καλύτερο ρυθμό και να τερματίσω σε μια καλύτερη θέση από αυτή που πήρα τελικά. Μας αδικεί η 11η θέση, μπορούσαμε και πιο κάτω. Σήμερα δεν ήταν καλή μέρα για εμάς».