Κάνει πλάκα ο Φερστάπεν (pic)

Ο Μαξ Φερστάπεν ήταν κυρίαρχος και στο Sprint Race της Αυστρίας, πήρε τους οκτώ βαθμούς της πρώτης θέσης και θα ξεκινήσει από την πρώτη θέση στο Grand Prix. 2-3 για τις Ferrari με Λεκλέρκ και Σάινθ.

Άπιαστος Μαξ Φερστάπεν στην Άυστρία! Ο παγκόσμιος πρωταθλητής ήταν νικητής και στο Sprint Race παίρνοντας τους οκτώ βαθμούς της νίκης, ενώ θα εκκινήσει από την pole position στο αυριανό (10/7, 16:00) Grand Prix μέσα στην έδρα της Red Bull.

Δίπλα του στην πρώτη σειρά εκκίνησης θα βρεθεί ο Λεκλέρ, με τον Σάινθ να ξεκινά από την τρίτη θέση και τον Ράσελ από την τέταρτη. Ο Χάμιλτον, που χθες διέλυσε τη Mercedes του, έδωσε τρομερή μάχη με τον Μικ Σουμάχερ και κατάφερε τελικά να πάρει τον τελευταίο πόντο του Sprint πίσω από τον Μάγκνουσεν.

Φέτελ και Αλόνσο από την άλλη, θα εκκινήσουν από την τελευταία σειρά της εκκίνησης και θα έχουν πολύ δύσκολο έργο μπροστά τους για να μπουν στους βαθμούς.