Κλείσιμο
ΧΡΩΜΑ
ΚΟΚΚΙΝΟ
ΚΟΚΚΙΝΟ
ΠΡΑΣΙΝΟ
ΜΑΥΡΟ
ΚΙΤΡΙΝΟ
ΜΠΛΕ
Con-Troll: Χάλασε και ο Μπέος. Ο κανονικός θα υποχρέωνε το Πανθεσσαλικό να πληρώνει 1500 ευρώ το μήνα στην ομάδα του
ΚΛΕΙΣΙΜΟ

Η αποστολή για το Βαλκανικό Πρωτάθλημα στίβου

Ο ΣΕΓΑΣ ανακοίνωσε την ομάδα για το Βαλκανικό Πρωτάθλημα στίβου ανδρών/γυναικών, που θα γίνει το Σαββατοκύριακο (26-27/6) στο Βελιγράδι.

Η αποστολή για το Βαλκανικό Πρωτάθλημα στίβου | to10.gr

Την ομάδα για το Βαλκανικό Πρωτάθλημα στίβου ανδρών/γυναικών, που θα διεξαχθεί το Σαββατοκύριακο 26-27 Ιουνίου στο Βελιγράδι, ανακοίνωσε ο ΣΕΓΑΣ.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ

Συνολικά 35 αθλητές και αθλήτριες θα ταξιδέψουν την Παρασκευή (25/6) για τη σερβική πρωτεύουσα, με αρκετούς εξ αυτών να ψάχνουν βαθμούς στο ranking, καθώς διεκδικούν την πρόκριση στους Ολυμπιακούς Αγώνες του Τόκιο.

Αναλυτικά η αποστολή:

Άνδρες

100 μ.: Γιάννης Νυφαντόπουλος (ΓΣ Ελευθέριος Βενιζέλος), Θοδωρής Βροντινός (ΠΑΟΚ)
200 μ.: Παναγιώτης Τριβυζάς (ΟΣΦΠ)
800 μ.: Χρήστος Κοτίτσας (ΑΣΣ Αλέξανδρος Μακεδονίας)
Ύψος: Κώστας Μπανιώτης (Ολυμπιάδα Κομοτηνής)
Επί κοντώ: Εμμανουήλ Καραλής (ΓΣ Απόλλων Πύργου)
Τριπλούν: Δημήτρης Τσιάμης (ΟΣΦΠ), Νίκος Ανδρικόπουλος (Αμεινίας Μεσογείων)
Σφαιροβολία: Κυριάκος Ζώτος (ΑΣΣ Αλέξανδρος Μακεδονίας), Νικόλας Σκαρβέλης (ΓΣ Τρικάλων)
Δισκοβολία: Μιχάλης Αναστασάκης (ΓΣ Ελευθέριος Βενιζέλος), Χρήστος Φραντζεσκάκης (ΓΣ Ελευθέριος Βενιζέλος)
4Χ100 μ.: Κώστας Ζήκος (ΑΓΕ Τρικάλων), Βροντινός, Τριβυζάς, Νυφαντόπουλος
Δέκαθλο: Παναγιώτης Πήτας (ΓΣ Βόλου)

Γυναίκες

100 μ.: Ραφαέλα Σπανουδάκη (ΓΣ Ηλιούπολης), Κατερίνα Δαλάκα (ΑΕΚ)
200 μ.: Ραφαέλα Σπανουδάκη (ΓΣ Ηλιούπολης), Κατερίνα Δαλάκα (ΑΕΚ)
400 μ.: Ειρήνη Βασιλείου (Αμεινίας Μεσογείων), Ανδριάνα Φέρρα (ΟΣΦΠ)
5.000 μ.: Αναστασία Μαρινάκου (ΓΕΑ Τρικάλων)
100 μ. εμπ.: Ελισάβετ Πεσιρίδου (ΑΟ Κάλλιστος)
400 μ. εμπ.: Δήμητρα Γναφάκη (ΑΟ Κύδων)
Ύψος: Τατιάνα Γκούσιν (ΓΣ Κηφισιάς), Ιωάννα Ζάκκα (ΑΟ Φιλοθέης)
Επί κοντώ: Νικόλ Κυριακοπούλου (ΑΓΕΣ Κάμειρος)
Μήκος: Έφη Κολοκυθά (ΓΑΣ Αλεξάνδρειας)
Τριπλούν: Σπυριδούλα Καρύδη (Κερκυραϊκός ΓΣ)
Δισκοβολία: Χρυσούλα Αναγνωστοπούλου (ΓΣ Ηλιούπολης)
Ακοντισμός: Ελίνα Τζένγκο (ΑΣ Κένταυρος)
Σφυροβολία: Σταματία Σκαρβέλη (ΓΣ Τρικάλων), Ηλιάνα Κοροσίδου (Αίολος Μακεδονίας)
4Χ100 μ.: Δαλάκα, Σπανουδάκη, Μαρία Γάτου (ΠΑΟΚ), Πολυνίκη Εμμανουηλίδου (ΑΣΣ Αλέξανδρος Μακεδονίας), Πολίτη
4Χ400 μ.: Βασιλείου, Φέρρα, Γναφάκη, Κορίνα Πολίτη (ΓΣ Χαϊδαρίου), Ελπίδα Καρκαλάτου (ΣΔΥ Αργολίδας)
Επταθλο: Στέλλα Τζικανούλα (Τιτάν Σερβίων)

Latest News

Ακολουθήστε στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις αθλητικές ειδήσεις
Δείτε όλες τις τελευταίες Αθλητικές Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, από