ΣΤΙΒΟΣ
![Οι γεμάτοι περηφάνια σημαιοφόροι Αντετοκούνμπο, Ντρισμπιώτη και η ελληνική αποστολή στην τελετή έναρξης (pics & vid)](https://www.to10.gr/wp-content/uploads/2024/07/GTbswhIW4AAThkx-300x182.jpg)
Την τέταρτη θέση με επίδοση 4,43 μέτρα κατέκτησε τα ξημερώματα η Κατερίνα Στεφανίδη στο μίτινγκ του Ρίνο της Νεβάδα, στον δεύτερο αγώνα της επί αμερικανικού εδάφους για τη νέα χρονιά.
Υπενθυμίζεται ότι πριν από μια εβδομάδα η «χρυσή» Ολυμπιονίκης του Ρίο στο επί κοντώ είχε λάβει μέρος σε αγώνα στη Φλόριντα, όπου ξεπέρασε τα 4,57 μέτρα.
Η Αμερικανίδα Σάντι Μόρις πήρε την πρώτη θέση στο μίτινγκ του Ρίνο, καθώς ξεπέρασε τα 4,82 μέτρα, ενώ ακολούθησαν με την ίδια επίδοση (4,53 μέτρα) η Καναδή Ανίκα Νιούελ και η Αμερικανίδα Κέιτ Μουν.
Ο επόμενος αγώνας για την κορυφαία Ελληνίδα πρωταθλήτρια είναι προγραμματισμένος για τις 26 Ιανουαρίου στο Σιάτλ.