Παναθηναϊκός: Ξεκαθαρίζει τη Δευτέρα (30/10) η κατάσταση του Βιλένα

Ο Τόνι Βιλένα αποχώρησε τραυματίας από την αναμέτρηση με τον Πανσερραϊκό και τη Δευτέρα (30/10) θα υποβληθεί σε εξετάσεις για να διαπιστωθεί η κατάστασή του.

Ο Παναθηναϊκός επιβλήθηκε του Πανσερραϊκού στη «Λεωφόρο» με σκορ 5-0, στο πλαίσιο της 9ης αγωνιστικής της Superleague, παίρνοντας μια άνετη και ξεκούραστη νίκη.

Ωστόσο, δεν έλλειψαν και τα απρόοπτα, όπως ο τραυματισμός του Τόνι Βιλένα. Ο Ολλανδός μέσος είχε μια σύγκρουση με αντίπαλο στο πρώτο ημίχρονο και λίγα λεπτά αργότερα αντικαταστάθηκε για προληπτικούς λόγους στο 26′.

Ο Βιλένα εξετάστηκε στο γόνατο από τους γιατρούς και δεν φαίνεται να έχει κάτι το πολύ σοβαρό, παρόλα αυτά οι Πράσινοι δεν σκοπεύουν να ρισκάρουν και τη Δευτέρα (30/10) ο 28χρονος παίκτης θα υποβληθεί σε μαγνητική τομογραφία για να διαπιστωθεί το πλήρες μέγεθος του προβλήματος.