Κροατία – Ισπανία: Όρσιτς και Πάσαλιτς… σόκαραν τους «φούριας ρόχας» (vids)

Οι Μίσλαβ Όρσιτς και Μάριο Πάσαλιτς ήρθαν από τον πάγκο και «σόκαραν» τους Ισπανούς, φέρνοντας το ματς στα ίσια.

Απίθανη εξέλιξη στην αναμέτρηση της Κροατίας με την Ισπανία, με απόλυτους πρωταγωνιστές τους Μίσλαβ Όρσιτς και Μάριο Πάσαλιτς.

Εκεί που όλα έδειχαν πως οι «φούριας ρόχας» θα πάρουν το εισητήριο για τα προημιτελικά του Euro, έχοντας προβάδισμα δύο τερμάτων μέχρι το 85ο λεπτό, μια ανατροπή βγαλμένη από όνειρο τους περίμενε.

Όλα ξεκίνησαν στο 85′, όταν ο Όρσιτς έκανε ένα σουτ μέσα από την περιοχή, ο Σιμόν απέκρουσε, αλλά η μπάλα είχε περάσει τη γραμμή, όπως έδειξε και το Goal-line technology, με αποτέλεσμα να μειώσουν οι Κροάτες σε 2-3, ενώ στο 90’+2′ ήρθε η ισοφάριση με μια κεφαλιά του Πάσαλιτς.

Δείτε τα γκολ των Μίσλαβ Όρσιτς και Μάριο Πάσαλιτς που έστειλαν την αναμέτρηση της Κροατίας με την Ισπανία στην παράταση.