Πετάει… φωτιές ο Ζεσούς: Δύο γκολ σε 12′ (vids)

Ασταμάτητος ο Γκάμπριελ Ζεσούς. Διπλό χτύπημα για το 2-0 της Αρσεναλ επί της Λέστερ.

Η Αρσεναλ αντιμετωπίζει στο Έτιχαντ τη Λέστερ και ο Γκάμπριελ Ζεσούς είναι ο απόλυτος πρωταγωνιστής του πρώτου ημιχρόνου.

Ο Βραζιλιάνος επιθετικός άνοιξε λογαριασμό με τη φανέλα των «κανονιέρηδων» στην Premier League, πληγώνοντας δις τις «αλεπούδες».

Αρχικά, στο 23ο λεπτό του αγώνα, ο πρώην επιθετικός της Μάντσεστερ Σίτι… ζωγράφισε για το 1-0 των γηπεδούχων, στέλνοντας την μπάλα στο απέναντι παραθυράκι του Γουόρντ.

Μάλιστα, πριν καλά-καλά κοπάσουν οι πανηγυρισμοί από το πρώτο «χτύπημα», ο Ζεσούς έγραψε και το 2-0 για την αρμάδα του Μικέλ Αρτέτα. Κόρνερ του Μαρτινέλι, κεφαλιά του Βραζιλιάνου και αέρας δυο τερμάτων για τους «κανονιέρηδες».