Προηγήθηκε με Μπενίτο ο Αστέρας, ισοφάρισε με Φαν Βέερτ ο Βόλος (vids)

Οι Αρκάδες προηγήθηκαν στο 27’ με τον Μπενίτο και οι Θεσσαλοί ισοφάρισαν στο 33’ με τον Φαν Βέερτ, στο πρώτο παιχνίδι της νέας Super League.

Ο Βόλος αντιμετωπίζει τον Αστέρα Τρίπολης στο πρώτο παιχνίδι του νέου πρωταθλήματος, με τους φιλοξενούμενους να ανοίγουν το σκορ με τον Μπενίτο στο 27’ και τους Θεσσαλούς να ισοφαρίζουν έξι λεπτά αργότερα με τον Φαν Βέερτ.

Στο 27’ ο Μπενίτο πρόλαβε τον Κλέιμαν και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Βόλου, σκοράροντας το πρώτο γκολ για τη φετινή Super League.

Η χαρά των φιλοξενούμενων όμως κράτησε μόλις για έξι λεπτά, καθώς στο 33’ μετά από γύρισμα που έγινε από δεξιά ο Φαν Βέερτ πήρε την κεφαλιά και ισοφάρισε σε 1-1.