Δύο γκολ σε 15′ για τον Αϊτόρ και 3-0 ο Παναθηναϊκός (vid)

Σε απόλυτο πρωταγωνιστή της αναμέτρησης του Παναθηναϊκού με τον ΠΑΣ Γιάννινα εξελίσσεται ο Αϊτόρ, σκοράροντας δύο γκολ στο δεύτερο ημίχρονο και πετυχαίνοντας χατ-τρικ.

Ο Αϊτόρ Κανταλαπιέρδα «καθάρισε» μέσα σε 15 λεπτά για τον Παναθηναϊκό απέναντι στον ΠΑΣ Γιάννινα, σκοράροντας δύο φορές στο δεύτερο ημίχρονο και πετυχαίνοντας χατ-τρικ.

Στο 55′ ο Ισπανός, που στο πρώτο ημίχρονο είχε σκοράρει με απ’ ευθείας εκτέλεση φάουλ, έκανε και πάλι το ίδιο, με τον τερματοφύλακα των Ηπειρωτών ωστόσο, Βασίλη Αθανασίου, ο οποίος πέρασε ως αλλαγή στη θέση του Σούλη που τραυματίστηκε να έχει πολλή κακή αντίδραση, χάνοντας την μπάλα κυριολεκτικά μέσα από τα χέρια του.

Δείτε το 2-0:

Στο 70′ ο Αϊτόρ έκανε την κούρσα, κέρδισε μια κόντρα και έφτασε στο ύψος του πέναλτι από όπου και πλάσαρε για το 3-0.