Απίθανα πράγματα στο Άνφιλντ: Δύο γκολ σε οκτώ λεπτά η Ρεάλ και 4-2 (vids)

Μυθική ανατροπή της Ρεάλ Μαδρίτης, που με δύο γκολ μέσα σε οκτώ λεπτά στο δεύτερο ημίχρονο προηγείται με 4-2 της Λίβερπουλ.

Η ματσάρα στο «Άνφιλντ» συνεχίζεται με τη Ρεάλ Μαδρίτης να ανατρέπει ολοκληρωτικά την κατάσταση και παίρνει αρχικά κεφάλι στο σκορ στο 47′ με τον Μιλιτάο και οκτώ λεπτά αργότερα να κάνει το 4-2 με τον Μπενζεμά.

Δύο λεπτά μετά την έναρξη του ημιχρόνου, ο Μόντριτς εκτέλεσε φάουλ από τα αριστερά, η άμυνα της Λίβερπουλ είχε τραγική αντίδραση και ο Μιλιτάο έστειλε την μπάλα στα δίχτυα με κεφαλιά για το 3-2.

Δείτε το γκολ του Μιλιτάο:

Στο 55′ η «βασίλισσα» βρήκε και άλλο γκολ, με τον Καρίμ Μπενζεμά. Ο Γάλλος έκανε το σουτ μέσα από την περιοχή, η μπάλα βρήκε στο πόδι του Γκόμεζ και άλλαξε πορεία για να καταλήξει στην εστία του Άλισον.