Άνοιξε το σκορ από την «άσπρη βούλα» ο Άρης, άμεση απάντηση από την Νίκη Βόλου (vids)

Σε εξέλιξη είναι η αναμέτρηση της Νίκης Βόλου με τον Άρη, στον επαναληπτικό του 3-0 για το Κύπελλο Ελλάδος - Δείτε πως εχει διαμορφωθεί το 1-1

Σε εξέλιξη είναι η αναμέτρηση της Νίκης Βόλου με τον Άρη, στον επαναληπτικό του 3-0 για το Κύπελλο Ελλάδος, με τον Σαβέριο να έχει δώσει το προβάδισμα στην ομάδα του Άκη Μάντζιου και τον Κιάσσο να απαντά άμεσα για το 1-1 που είναι και το σκορ του ημιχρόνου.

Στο 27′ υπήρξε πέναλτι για τον Άρη. Έπειτα από γέμισμα του Γκαρθία από τα αριστερά ο διαιτητής έδωσε πέναλτι για χέρι του Γαβριηλίδη. Ο Άρης έκανε το 1-0, με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Κίκε Σαβέριο. Στο 4-0 το συνολικό σκορ του προημιτελικού.

Η απάντηση από τους Βολιώτες ήρθε στο 35ο λεπτό. Ο Κρητικός στα αριστερά της περιοχής προσπάθησε με διπλή προσπάθεια να απειλήσει, η μπάλα από τις κόντρες έφτασε στον Κιάσσο, ο οποίος στο δεύτερο δοκάρι σκόραρε. Μάλιστα, όλοι οι παίκτες πήγαν στον πάγκο για να συμπαρασταθούν στον Κυριακίδη, που πριν λίγες μέρες έχασε την σύζυγό του.