Με buzzer beater τρίποντο του ΜακΚίσικ τέλειωσε το πρώτο ημίχρονο στην Uber Arena (vid)

Το buzzer beater τρίποντο του Σακίλ ΜακΚίσικ διαμόρφωσε το 56-37 του πρώτου ημιχρόνου ανάμεσα σε Ολυμπιακό και Ρεάλ Μαδρίτης.

Ένα βουνό έχει να ανέβει ο Ολυμπιακός στο δεύτερο ημίχρονο του ημιτελικού του. Οι Πειραιώτες είναι πίσω στο σκορ 56-37 στα πρώτα 20 λεπτά και θα κυνηγήσουν την μεγάλη ανατροπή στο δεύτερο μέρος.

Ωστόσο το buzzer beater τρίποντο του Σακίλ ΜακΚίσικ διαμόρφωσε το σκορ του πρώτου ημιχρόνου και σε αυτό θα «πατήσουν» οι παίκτες του Γιώργου Μπαρτζώκα για να προσπαθήσουν να γυρίσουν στο ματς και να διεκδικήσουν την πρόκριση στον μεγάλο τελικό του Final Four της Euroleague.