Αγγέλου: «Έγινε ένα ενδιαφέρον παιχνίδι – Συνεχίζουμε…»

Ο Βαγγέλης Αγγέλου μίλησε για την ήττα της ΑΕΚ από τον Παναθηναϊκό αναφέροντας πως έγινε ένα ενδιαφέρον παιχνίδι και πως η Ένωση κοιτά πλέον το επόμενο ματς.

Η ΑΕΚ ηττήθηκε από τον Παναθηναϊκό μένοντας πίσω με συνολικό σκορ 2-1 στις νίκες, για την ημιτελική φάση της Basket League, με τον Βαγγέλη Αγγέλου να αναφέρει πως η ομάδα του κοιτά πλέον το επόμενο ματς.

Ο Έλληνας προπονητής τόνισε πως έγινε ένας ενδιαφέρον αγώνας και πως η Ένωση δέχθηκε πολλούς πόντους τόσο από δικά της λάθη, όσο και από τις δεύτερες ευκαιρίες των Πρασίνων λόγω των επιθετικών ριμπάουντ.

Οι δηλώσεις του Βαγγέλη Αγγέλου:

«Αυτό ήταν το τρίτο δεκάλεπτο. Συγχαρητήρια στον Παναθηναϊκό, ετοιμαζόμαστε για το 4ο ματς. Έγινε ένα ενδιαφέρον παιχνίδι. Προσπαθήσαμε να το ελέγξουμε.

Το κομμάτι των κατοχών στο πρώτο ημίχρονο δεν μπορέσαμε να το ελέγξουμε. Δεχτήκαμε 13π. από λάθη και 9π. από επιθετικά ριμπάουντ. Όμως, δεν μου αρέσει να μιλάω για τη στατιστική. Συνεχίζουμε…».