Ο Ηρακλής κινδυνεύει με νέα τιμωρία της έδρας του

Ο Ηρακλής κινδυνεύει με τιμωρία της έδρας του για δεύτερη φορά στη σεζόν, μετά την ένταση που προκάλεσαν οι οπαδοί του χθες, κόντρα στον Προμηθέα.

Ο Ηρακλής είδε τον Προμηθέα να «αλώνει» χθες το Ιβανώφειο, επικρατώντας με 95-82, όμως ενδέχεται η ήττα να είναι το μικρότερο κακό από τον συγκεκριμένο αγώνα.

Λίγο πριν τη λήξη του ημιχρόνου, φίλαθλοι του «Γηραιού» είχαν ένταση με τους διαιτητές, ύψωσαν πανό και φώναζαν υβριστικά συνθήματα, με τον πρώτο διαιτητή της αναμέτρησης, Κορομηλά, να ζητά εκκένωση του γηπέδου και έδωσε 15 λεπτά προθεσμία, για να αποχωρήσουν και να μην πάρει το ματς ο Προμηθέας στα χαρτιά.

Η εκκένωση έγινε και το παιχνίδι ολοκληρώθηκε, όμως ο Ηρακλής κινδυνεύει με τα όσα αναγράφει το φύλλο αγώνα και μπορεί να τιωρηθεί με αγώνα κεκλεισμένων των θυρών. Αυτή είναι η δεύτερη φορά στη σεζόν που αντιμετωπίζει τέτοια ποινή, μετά από αυτήν τον Νοέμβριο για όσα σημειώθηκαν κόντρα στον Απόλλωνα Πάτρας.