Γκονζάλες – «Είμαι ευχαριστημένος παρά την ήττα»

Ο Ισραέλ Γκονζάλες μίλησε μετά την ήττα της Άλμπα από την Μπάγερν (69-82) και εμφανίστηκε ικανοποιημένος από τους παίκτες του παρά το αρνητικό αποτέλεσμα.

Η Άλμπα ηττήθηκε από την Μπάγερν για την 7η αγωνιστικής της Euroleague (69-82), όμως ο Ισραέλ Γκονζάλες στις δηλώσεις που παραχώρησε με τη λήξη της αναμέτρησης εμφανίστηκε ικανοποιημένος από την απόδοση των παικτών του, παρά την ήττα.

«Συγχαρητήρια στην Μπάγερν Μονάχου. Ήταν ένα καλό παιχνίδι για εμάς, κλειστό για σχεδόν 35 λεπτά. Όμως τα τελευταία 5 λεπτά ήταν πολύ καλοί, σκοράροντας όλο με τρίποντα και επίσης με καλή άμυνα. Και τους αξίζει η νίκη. Είμαι ευχαριστημένος από την προσπάθεια των παικτών.

Είμαι ευχαριστημένος με την απόδοση. Τώρα πρέπει να συνεχίσουμε να δουλεύουμε πάνω στις ιδέες μας και να προσπαθήσουμε να ανακτήσουμε τους παίκτες μας», ανέφερε χαρακτηριστικά ο τεχνικός των πρωτευουσιάνων.