Παρτιζάν – Βίρτους 90-62: «Έσπασαν» το ρόδι οι Σέρβοι

Η Παρτιζάν πέτυχε την πρώτη της νίκη στην εφετινή Euroleague αφού επικράτησε άνετα της Βίρτους με 90-62

Η Παρτιζάν πανηγύρισε την πρώτη της νίκη στη Euroleague αφού ξεπέρασε με ευκολία το εμπόδιο της Βίρτους Μπολόνια με σκορ 90-62.

Οι Σέρβοι ήταν σαρωτικοί από το πρώτο λεπτό που πάτησαν στο παρκέ και προηγήθηκαν με τους Νάναλι και Μάνταρ στο τέλος του πρώτου δεκαλέπτου με 27-11.

Η Βίρτους αντέδρασε για λίγο στη δεύτερη περίοδο αλλά η Παρτιζάν δεν πιανόταν κυριολεκτικά με τους Άντζουσιτς, Νάναλι και Έξουμ να στέλνουν τις δύο ομάδες στα αποδυτήρια με σκορ 51-32.

Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε ξανά με την ομάδα του Ζέλιμιρ Ομπράντοβιτς φουριόζα και να τελειώνουν κυριολεκτικά το ματς από το 30′ με σκορ 69-47.

Η τελευταία περίοδος ήταν διαδικαστικού χαρακτήρα με το τελικό 90-62 να υπογράφει την πρώτη εφετινή νίκη των Σέρβων στη διοργάνωση.

Τα δεκάλεπτα: 27-11, 51-32, 69-47, 90-62