Οι τρομερές επιδόσεις της Ρεάλ στο πρώτο ημίχρονο (vids)

Η Ρεάλ Μαδρίτης τα έχει βάλει όλα και προηγείται με 56-37 του Ολυμπιακού στο πρώτο ημίχρονο.

Η Ρεάλ Μαδρίτης σουτάρει με εξωφρενικά ποσοστά και αυτό μαρτυρά και το σκορ του πρώτου ημιχρόνου το οποίο είναι 56-37 υπέρ της «Βασίλισσας».

Ο Ολυμπιακός δεν έχει ξεκινήσει καλά το παιχνίδι σε καμία από τις δύο πλευρές του παρκέ, δεν λειτουργεί ούτε η άμυνα ούτε και η επίθεσή του.

Οι Μαδριλένοι έκλεισαν το ημίχρονο με 56 πόντους, έχοντας τρομερά ποσοστά στα σουτ τους: 12/16 δίποντα (75%), 9/13 τρίποντα (69%). Μόνο στις βολές είναι πιο… πίσω με 5/8 (62%).

Οι παίκτες του Τσους Ματέο έχουν μάλιστα 13 περισσότερα ριμπάουντ από εκείνους του Γιώργου Μπαρτζώκα (19-6), ενώ έχουν μοιράσει και 13 ασίστ, με τον Φακούντο Καμπάτσο να είναι ήδη στις έξι.