Νετς – Μπακς 118-100: Ίρβινγκ και Ντουράντ νίκησαν τον Αντετοκούνμπο

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο δεν ήταν αρκετός για του Μιλγουόκι Μπακς, οι οποίοι και ηττήθηκαν με σκορ 118-100 από τους Μπρούκλιν Νετς.

Άλλη μία εξαιρετική εμφάνιση από τον Γιάννη Αντετοκούνμπο δεν έφτασε στους Μιλγουόκι Μπακς, οι οποίοι και ηττήθηκαν με σκορ 118-100 στο «Barclays Center» από τους Μπρούκλιν Νετς των Κέβιν Ντουράντ και Καϊρί Ίρβινγκ.

Ο «Greek Freak» ήταν απολαυστικός ολοκληρώνοντας την αναμέτρηση με 26 πόντους, 13 ριμπάουντ και 7 ασίστ σε 36 λεπτά που έμεινε στο παρκέ. Ακόμα, για τα «ελάφια» 23 πόντους μέτρησε ο Μπρουκ Λόπεζ και άλλους 18 ο Τζρου Χόλιντεϊ. Από την άλλη πλευρά, 24 είχε ο Ντουράντ, 19 ο Κλάξτον και 18 ο Ίρβινγκ.

Η ομάδα της Νέας Υόρκης μπήκε ορεξάτη στην αναμέτρηση, παίρνοντας από νωρίς ένα καλό προβάδισμα, το οποίο κατάφερε να διατηρήσει μέχρι και τη λήξη του ημιχρόνου. Οι Μπακς με μπροστάρη τον Γιάννη προσπάθησαν για την ανατροπή στο τρίτο δεκάλεπτο, όμως δεν τα κατάφεραν. Τίποτα δεν άλλαξε στην τελευταία περίοδο και έτσι οι Νετς πήραν μια σημαντική νίκη.

Τα δωδεκάλεπτα: 36-29, 60-47, 85-75, 118-100