Θάντερ – Κλίπερς 120-111

Οι Οκλαχόμα Θάντερ νίκησαν τους Λος Άντζελες Κλίπερς με 120-111, με τον Πολ Τζορτζ να κάνει ασύλληπτη εμφάνιση.

Στο μεγάλο ματς της βραδιάς στο ΝΒΑ, οι Θάντερ επικράτησαν των Κλίπερς με 120-111 και βελτίωσαν το ρεκόρ τους σε 5-7. Το παιχνίδι ήταν ντέρμπι εξ αρχής, όμως με ένα ξέσπασμα στη δεύτερη περίοδο οι Θάντερ πήγαν στα αποδυτήρια μπροστά στο σκορ για 8 (63-55).

Στο δεύτερο ημίχρονο, οι Κλίπερς έκαναν την αντεπίθεσή τους, αλλά ο Πολ Τζόρτζ δεν επέτρεψε στην ομάδα του LA να περάσει μπροστά. Ο Αμερικανός φόργουορντ ήταν συγκλονιστικός και οδήγησε την ομάδα του στη νίκη με 120-111.

Συγκεκριμένα, ο Τζόρτζ πέτυχε 42 πόντους, είχε 9 ριμπάουντ και 7 ασίστ. Δεύτερος σκόρερ των Θάντερ ήταν ο Ουέστμπρουκ με 22 πόντους.

Για τους Κλίπερς, ο Λου Γουίλιαμς πέτυχε 35 πόντους ερχόμενος από τον πάγκο, ενώ από 17 πέτυχαν Γκρίφιν και Ρίβερς.