Χάλασαν την… παράδοση απέναντι στον ΛεΜπρόν οι Ράπτορς (vid)

Επικράτησαν οι Καναδοί στο Λος Άντζελες των Λέικερς με 121-107

Συνήθως όταν ο ΛεΜπρον Τζέιμς έρχεται αντιμέτωπος με τους Τορόντο Ράπτορς, οι «δεινόσαυροι» παθαίνουν… μπλακ άουτ. Ωστόσο αυτή τη φορά το Τορόντο ήταν αυτό που επικράτησε των Λέικερς με 121-107.

Μόλις από την πρώτη περίοδο οι γηπεδούχοι βρέθηκαν να κυνηγούν το σκορ, καθώς η «ψαλίδα» είχε ανοίξει πάνω από 25 πόντους.

Σε ένα παιχνίδι που έμοιαζε από πολύ νωρίς χαμένο, ο Λουκ Γουόλτον θέλησε να ξεκουράσει τον «βασιλιά», χρησιμοποιώντας τον μόλις 28 λεπτά.

Οι νεαροί παίκτες των Λέικερς αν και μείωσαν τη διαφορά, δεν κατάφεραν να κάνουν τη μεγάλη ανατροπή γνωρίζοντας τελικά την ήττα.

Σερτζ Ιμπάκα (34 πόντοι, 10 ριμπάουντ) και Κάιλ Λάουρι (21 πόντοι, 15 ασίστ) οι κορυφαίοι των νικητών, ξεχώρισε ο Κάιλ Κούζμα (24 πόντοι) για την ομάδα της Καλιφόρνια.