Η Άλκμααρ του Παυλίδη στην Ευρώπη! (6-1)

Στα προκριματικά του Europa Conference League η Άλκμααρ μετά το 6-1 επί της Φίτεσε

Η Αλκμααρ διέλυσε με 6-1 τη Φίτεσε στο «AFAS Stadion» στον επαναληπτικό «τελικό» των play offs του ολλανδικού πρωταθλήματος και εξασφάλισε την τελευταία θέση που οδηγεί στα προκριματικά του επόμενου Europa Conference League.

Στο πρώτο ματς η Φίτεσε είχε νικήσει στην έδρα της στο Αρνεμ με 2-1, αλλά σήμερα η Αλκμααρ ήταν πολύ καλύτερη και πρόλαβε το «τρένο» της Ευρώπης.

Ο Βαγγέλης Παυλίδης άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους μόλις στο 3ο λεπτό και στη συνέχεια οι γηπεδούχοι ανέβασαν το δείκτη του σκορ με τα γκολ των Ρέιντερς (13′, 52′), Ντε Βιτ (41′) και Κάρλσον (75′, 89′).

Στο 78ο λεπτό ο Μπαζέρ πέτυχε το γκολ της τιμής για τη Φίτεσε, Εκτός του Παυλίδη και ο Παντελής Χατζηδιάκος ήταν και πάλι στο βασικό σχήμα της Αλκμααρ.