Ο Γιόβετιτς «ξέρανε» τον Ντεσπότοφ με τρομερό γκολ στο 90΄+6΄

Με μια εξαιρετική κεφαλιά στο έκτο λεπτό των καθυστερήσεων, ο Στέφαν Γιόβετιτς χάρισε την νίκη στο Μαυροβούνιο κόντρα στη Βουλγαρία (2-1) του Ντεσπότοφ. Στην δεύτερη θέση του ομίλου οι Μαυροβούνιοι. Αστόχησε σε χτύπημα πέναλτι στο 61' το νέο μεταγραφικό απόκτημα του ΠΑΟΚ.

Στέφαν Γιόβετιτς εσύ σούπερ σταρ.

Έπειτα από ένα ματς για γερά… νεύρα το Μαυροβούνιο κατάφερε να επικρατήσει με 2-1 της Βουλγαρίας, χάρη στην εξαιρετική κεφαλιά του νέου φορ του Ολυμπιακού στο έκτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Έτσι ο 33χρονος φορ βγήκε νικητής στην άτυπη «μονομαχία» κόντρα στον Κίριλ Ντεσπότοφ, με τον νεοφερμένο άσο του ΠΑΟΚ μάλιστα να αστοχεί από τα 11 βήματα στο 61′ και ενώ το σκορ ήταν στο 1-1.

Με αυτό το τρίποντο το Μαυροβούνιο ανέβηκε στην δεύτερη θέση του ομίλου, παραμένοντας έτσι σε τροχιά πρόκρισης. Από την άλλη η Βουλγαρία έμεινε στην τελευταία θέση του 7ου προκριματικού ομίλου με αυτό το αποτέλεσμα, «ψαλιδίζοντας» ακόμη περισσότερο τις όποιες ελπίδες για πρόκριση.