Αυτή είναι η αντίπαλος του ΠΑΟΚ στα πλέι-οφ του Europa Conference League

Ο ΠΑΟΚ έμαθε την αντίπαλο με την οποία θα παλέψει για μια θέση στους ομίλους του Europa Conference League.

Έπειτα από ένα τρομερό δεύτερο ημίχρονο ο ΠΑΟΚ κατάφερε να… σκορπίσει τη Χάιντουκ Σπλιτ στην Τούμπα με σκορ 3-0, παίρνοντας έτσι πανηγυρική πρόκριση για τα πλέι-οφ του Europa Conference League.

Πλέον μένει ακόμα ένα εμπόδιο για το σύνολο του Ραζβάν Λουτσέσκου για να φτάσει στον πολυπόθητο στόχο, και αυτό το εμπόδιο «ακούει» στο όνομα Χαρτς.

Οι Σκωτσέζοι τα… χρειάστηκαν απέναντι στη Ρόζερμποργκ παίρνοντας ουσιαστικά την πρόκριση στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων χάρη στο γκολ του Ντέβλιν που τους έδωσε τη νίκη για το 3-1.

Οι Νορβηγοί είχαν ανοίξει το σκορ μόλις στο 6ο λεπτό με τον Θόρβαλντσον, όμως η Χαρτς έφερε το ματς… τούμπα με τα γκολ των Σάνκλαντ στο 13′ και Ντέβλιν στο 50′.