Ο Τέιλορ χάρισε το τρίποντο στη Νότιγχαμ στο 90+7!

Η Νότιγχαμ Φόρεστ επικράτησε της Κόβεντρι (2-1), με τον Τέιλορ να ευστοχεί από την άσπρη βούλα στο 7ο λεπτό των καθυστερήσεων.

Μετά από τέσσερις αγωνιστικές, η Νότιγχαμ Φόρεστ επέστρεψε στις νίκες. Η ομάδα του Κρις Χιούτον φιλοξένησε την Κόβεντρι για την 10η αγωνιστική της Champions League, παίρνοντας το τρίποντο (2-1) στις καθυστερήσεις του αγώνα.

Στο 30ο λεπτό της αναμέτρησης, οι γηπεδούχοι μπήκαν μπροστά στο σκορ με τον ΜακΚένα. Η Κόβεντρι ισοφάρισε στο δεύτερο μέρος και συγκεκριμένα στο 57΄, με γκολ του Οχάρε.

Η τελευταία κουβέντα όμως, ανήκε στη Νότιγχαμ. Οι γηπεδούχοι κέρδισαν πέναλτι στις καθυστερήσεις του ματς, με τον Τέιλορ να αναλαμβάνει την εκτέλεση και να ευστοχεί από τα έντεκα βήματα στο 90+7.

Νότιγχαμ Φόρεστ: Σάμπα, Κρίστι, Φιγκειρέδο, ΜακΚένα, Ριμπέιρο, Κολμπακ, Σο(Γέιτς 68′) Λόλει, Φριμαν (Αμεόμπι 68′), Κνοκάερτ(Γκερέρο 79′) Τέιλορ

Κόβεντρι: Μαρόσι, Ρόους, Μακφάντεν, Όστιγκαρντ; Οχάρε, Σιφ, Χάμερ, Ζίλες (Ντακόστα 90+2′); ΜακΚάλουμ, Μπιαμού, Γκόντεν (Γουόλκερ56′)