Το… βιολί του ο Γιακουμάκης: Σκόραρε ξανά στο MLS (vid)

Ασταμάτητος ο Γιώργος Γιακουμάκης στο MLS!

On fire ο Γιώργος Γιακουμάκης το τελευταίο διάστημα!

Ο πρώην επιθετικός της ΑΕΚ και της Σέλτικ έχει πάρει το… όπλο του στο MLS, σκοράροντας για τέταρτο διαδοχικό ματς (ως βασικός) με την φανέλα της Ατλάντα Γιουνάιτεντ.

Ο Ελληνας φορ δεν σταματά να βρίσκει τα αντίπαλα δίχτυα, με τη μία εντυπωσιακή εμφάνιση να διαδέχεται την άλλη.

Ο Γιακουμάκης πήρε ξανά φανέλα βασικού στην αναμέτρηση κόντρα στο Τορόντο και στο 4ο λεπτό, με υπέροχη κεφαλιά, άνοιξε το σκορ για την ομάδα του.

Κάπως έτσι ο Κρητικός επιθετικός έγινε μόλις ο έβδομος παίκτης στην ιστορία της διοργάνωσης που σκοράρει και στα τέσσερα πρώτα παιχνίδια που αγωνίζεται ως βασικός με την ομάδα του και ο δεύτερος την φετινή σεζόν, μετά τον Αμίνε Μπασί των Χιούστον Ντάιναμο.

Για την ιστορία, το ματς έληξε με σκορ 2-2, αφού το Τορόντο ισοφάρισε αρχικά με τον Λαριέα στο 43′ κι είχε «απάντηση» και στο γκολ του Τσολ, που έδωσε εκ νέου το προβάδισμα στην Ατλάντα στο 76ο λεπτό, με τον Σερβάνια στο 90+4′.