Χετάφε – Κάντιθ 0-0: «Κόλλησαν» στο μηδέν

Χετάφε και Κάντιθ έμειναν στο 0-0 σε ένα παιχνίδι με τρεις αποβολές.

Ισόπαλη χωρίς γκολ (0-0) έληξε η αναμέτρηση της Χετάφε με την Κάντιθ για την 13η αγωνιστική της La Liga σε ένα ματς που χαρακτηρίστηκε από τη δυναμική του.

Οι γηπεδούχοι είχαν την υπεροχή χωρίς ωστόσο να καταφέρουν να την μετατρέψουν σε ένα τέρμα με την Κάντιθ να είναι αρκετά επικίνδυνη στις αντεπιθέσεις.

Η Χετάφε ολοκλήρωσε την αναμέτρηση με εννέα παίκτες λόγω αποβολής των Αλβαρεζ στο έκτο λεπτό των καθυστερήσεων (απευθείας κόκκινη) και του Πορτου ένα λεπτό αργότερα (δεύτερη κίτρινη).

Με δέκα παίκτες ολοκλήρωσε και η Κάντιθ λόγω αποβολής του Ερναντεθ στο 10ο λεπτό των καθυστερήσεων με δεύτερη κίτρινη.

Χετάφε: Σόρια, Πόρτου, Ντζένε (75′ Γκαστόν Άλβαρες), Μίτροβιτς, Ντουάρτε (46′ Αλντερέτε), Ιγκλέσιας, Αλένια (85′ Λατάσα), Μίγια, Μαξίμοβιτς (67′ Ελ Χανταντί), Μαγιοράλ (75′ Αλγκόμπια), Ουνάλ

Κάντιθ: Λεντέσμα, Λουίς Ερνάντες, Σουστ (26′ Ίθα), Φάλι (46′ Καλά), Πάτσα Εσπίνο, Μπονγκοντά (64′ Αλέχο), Σαν Εμετέριο, Άλεξ, Οκάμπο (64′ Αλκαράθ), Σομπρίνο, Λοζάνο (82′ Λούκας Πέρεθ)