Σεβίλλη – Έλτσε 3-0: «Ανάσα» για την ομάδα της Ανδαλουσίας

Μια άκρως σημαντική νίκη πανηγύρισε η Σεβίλλη, επικρατώντας της Έλτσε με σκορ 3-0, δείχνοντας πως αρχίζει να βρίσκει τα πατήματά της.

Η Σεβίλλη αρχίζει να… συνέρχεται στη LaLiga και με τη δεύτερη σερί νίκη της, αυτή τη φορά επί της ουραγού Έλτσε με 3-0, ξέφυγε ακόμη περισσότερο απ’ την επικίνδυνη ζώνη κι αρχίζει να «αναπνέει» βαθμολογικά.

Τα πάντα τελείωσαν στο πρώτο ημίχρονο, διάστημα όπου οι Σεβιγιάνοι πέτυχαν και τα τρία τέρματά τους (δύο με τον Εν-Νεσίρι και ένα με τον Ακούνια) και μετέτρεψαν σε τυπική διαδικασία το δεύτερο 45λεπτο…

ΣΕΒΙΛΛΗ: Μπόνο, Νάβας(39’ Μοντιέλ), Μπαντέ, Ρεκίκ(62’ Χορδάν), Ακούνια, Φερνάντο(72’ Γκόμες), Ράκιτιτς(62’ Γκουντέλι), Όλιβερ Τόρες, Οκάμπος, Σούσο, Εν-Νεσίρι(72’ Ράφα Μιρ)

ΕΛΤΣΕ: Μπαντία, Μπλάνκο, Ρόκο, Ντιέγκο, Μπίγιας, Μπογιέ(64’ Πόνσε), Μίγια(74’ Ν. Φερνάντεθ), Παλάσιος(74’ Μαγκαλάν), Φιδέλ(64’ Χοσάν), Γκουμπάου, Μασκαρέλ(84’ Γκούτι)