Κάντιθ – Βαλένθια 1-4: Τεσσάρα Ευρώπης για τις «νυχτερίδες»

Η Βαλένθια πέρασε με 4-1 από την έδρα της Κάντιθ και... βλέπει Ευρώπη, την ώρα που οι γηπεδούχοι οδεύουν προς υποβιβασμό.

Η Βαλένθια ήταν καλύτερη και πήρε τη μεγάλη νίκη στην έδρα της Κάντιθ με 4-1, για την 20η αγωνιστική της La Liga.

Οι «νυχτερίδες» άνοιξαν το σκορ με τον Ντούρο νωρίς (8′), οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν με πέναλτι του Αλκαράθ (21′), αλλά τελικά η Βαλένθια πήρε τη νίκη με το γκολ του Λόπες στο 52ο λεπτό, ενώ στις καθυστερήσεις ο Γκέρα και ο Βάσκεθ διαμόρφωσαν το τελικό σκορ.

Διαβάστε επίσης: Στο αυτόφωρο Μανούχος και Ιωάννης Παπαδόπουλος; Κούγιας στον Αστυνομικό Διευθυντή: «Μην τους αφήσετε να φύγουν από το γήπεδο – Καταθέσαμε μήνυση» (vid)

Κάντιθ: Λεντέσμα, Φάλι (65’ Οκάμπο), Αλκαράθ, Αλέχο, Κουαμέ (53’ Γκουαρδιόλα), Χάβι Ερνάντεθ, Ράμος, Καρκελέν (65’ Μάξι Γκόμες), Λουίς Ερνάντεθ, Φέδε (14’ Εσκαλάντε), Ναβάρο (65’ Πιρές)

Βαλένθια: Μαμαρντασβίλι, Φουλκιέ, Μοσκέρα, Γκαγιά (66’ Κορέια), Γκάμπριελ (80’ Αλμπέρτο Μαρί), Πεπελού, Γκιγιαμόν, Φραν Πέρεθ (80’ Γκιασορόφσκι), Κανός (66’ Βάσκεθ), Ντούρο (74’ Γκέρα), Ντιέγκο Λόπεθ.