Κάλιαρι – Ουντινέζε 2-1

Μπορεί να βρέθηκε από νωρίς πίσω στο σκορ, παρόλα αυτά η Κάλιαρι είχε τα ψυχικά αποθέματα και γύρισε το παιχνίδι «ανασαίνοντας» βαθιά.

Νίκη με ανατροπή για την Κάλιαρι απέναντι στην Ουντινέζε με τους «Rossoblu» να απομακρύνονται από τη ζώνη του υποβιβασμού. Στον πάγκο έμεινε ο Λυκογιάννης.

Οι «Friuliani» πήραν το προβάδισμα στο 10ο λεπτό με τον Μπαράκ να τροφοδοτεί τον Λαζάνια μέσα στην περιοχή με τον τελευταίο να νικάει τον Κράνιο για το 0-1. Η απάντηση των γηπεδούχων ήταν άμεση καθώς στο 21ο λεπτό ο Παβολέτι έφερε το παιχνίδι στα ίσια, με τις δυο ομάδες να πηγαίνουν στα αποδυτήρια ισόπαλες.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Κάλιαρι πίεζε την εστία του Μπιζάρι και εν τέλη δικαιώθηκε. Στο 84ο λεπτό, ο Λούκα Κεπιτέλι με κεφαλιά ύστερα από κόρνερ, νίκησε για δεύτερη φορά τον Μπιζάρι, δίνοντας σπουδαία νίκη στην ομάδα της Σαρδηνίας, στον αγώνα που κάνει για παραμονή στη μεγάλη κατηγορία.