«Φρέναρε» τον ΠΑΟΚ Β’ η Νίκη Βόλου – Εντος έδρας ήττα για τον Παναθηναϊκό Β’

Η Νίκη υπέταξε με τον 2-0 τον ΠΑΟΚ Β' στον Βόλο. Ηττα (1-2) με ανατροπή για τον Παναθηναϊκό Β' από τη Βέροια.

Στοπ του ΠΑΟΚ Β’ στον Βόλο. Η Νίκη έβαλε… τέλος στο νικηφόρο σερί των πέντε αναμετρήσεων, παίρνοντας το τρίποντο με 2-0 σκορ.

Ο Όσκαρ Σιαφά με κεφαλιά άνοιξε το σκορ για την ομάδα του Βόλου στο 23ο λεπτό και ο Λούκα Μιλούνοβιτς διπλασίασε τα τέρματά της στο 40′. Οι γηπεδούχοι σπατάλησαν και αρκετές ευκαιρίες και με το τρίποντο, σκαρφάλωσαν στην 5η θέση του βαθμολογικού πίνακα της Super League 2. Από την άλλη, μετά από 8 αγωνιστικές, οι «ασπρόμαυροι» συνεχίζουν να φιγουράρουν στην πρώτη θέση της κατάταξης (παρέα με Πανσερραϊκό).

Ο Παναθηναϊκός Β’ δεν κατάφερε να διατηρήσει το προβάδισμά του, γνωρίζοντας τελικά την εντός έδρας ήττα από την Βέροι (1-2). Οι «πράσινοι» προηγήθηκαν στο 15ο λεπτό με τον Γιάννη Σαρδέλη, όμως οι φιλοξενούμενοι έκαναν την ανατροπή στα πρώτα 20 λεπτά του 2ου μέρους με τους Χρήστο Μπελεβώνη και Αλέξανδρο Μασούρα, φτάνοντας στην πρώτη εκτός έδρας νίκη πρωταθλήματος από τον Απρίλιο.