Κόντης: «Δεν έχουμε χρόνο να δουλέψουμε, όμως θα τα δώσουμε όλα»

Οι δηλώσεις του Χρήστου Κόντη μετά την ήττα του Βόλου από τον Άρη

Ο Άρης πήρε τη νίκη με σκορ 2-0 επί του Βόλου στο «Κλεάνθης Βικελίδης», για την 24η αγωνιστική της Stoiximan Superleague.

Στα χρονικά σημεία του παιχνιδιού στα οποία δέχθηκε τα γκολ η ομαδα του στάθηκε ο Χρήστος Κόντης μετά την ήττα.

Αναλυτικά όσα είπε στην κάμερα της NOVA:

«Ήταν λίγος ο χρόνος που είχαμε στη διάθεσή μας. Κάναμε μία προσπάθεια να αλλάξουμε κάποια πράγματα, να παίξουμε την μπάλα κάτω και να βγάλουμε τα ποιοτικά στοιχεία που έχουμε ως ομάδα. Δεχτήκαμε δύο γκολ σε κακά χρονικά σημεία του αγώνα. Στο δεύτερο ημίχρονο προσπαθήσαμε να απειλήσουμε και στο 2-0, με ένα γκολ που δεχτήκαμε στο 42ο λεπτό του ημιχρόνου, τελείωσε το παιχνίδι.

Εμείς πρέπει να βρούμε μία νίκη. Έχουμε 9 παιχνίδια ακόμα μαζί με αυτά των πλέι άουτ. Όλα για εμάς τα παιχνίδια είναι τελικός. Δεν έχουμε χρόνο να δουλέψουμε. Αυτή είναι η κατάσταση όμως. Θα τα δώσουμε όλα και θα προσπαθήσουμε να βγούμε από την δύσκολη θέση».