Μιτσέλι: «Στο τέταρτο σετ κάποια λάθη έκριναν το ματς»

Ο τεχνικός του Ολυμπιακού στάθηκε σε κάποια λάθη που έγιναν στο τέταρτο σετ του αγώνα με τον Παναθηναϊκό και χάθηκε ο πρώτος αγώνας της σειράς των τελικών.

Ο Ολυμπιακός ηττήθηκε από τον Παναθηναϊκό στον πρώτο αγώνα της σειράς των τελικών της Volley  League Γυναικών με 3-1 σετ στο «Κλειστό του Αγίου Θωμά», με τον τεχνικό των «ερυθρόλευκων» Λορέντζο Μιτσέλι να στέκεται σε κάποια λάθη που έκαναν τα κορίτσια  του ειδικά στο τέταρτο σετ και τους στέρησαν τη νίκη.

Βέβαια ο Μιτσέλι έδωσε το σύνθημα για την αντεπίθεση στο επόμενο ματς που θα διεξαχθεί στην έδρα του Ολυμπιακού που θα ψάξει για την ισοφάριση στις νίκες.

Αναλυτικά τα όσα δήλωσε ο «ερυθρόλευκος» τεχνικός:

«Δύσκολο παιχνίδι. Τα δύο πρώτα σετ ήταν μοιρασμένα. Στο τέταρτο σετ κάποια λάθη το έκριναν.

Δεν είμαι ικανοποιημένος και στο τρίτο σετ, καθώς μείναμε από νωρίς πίσω με 7-1.

Κατά τη διάρκεια του, προσπαθούσαμε να μειώσουμε, αλλά, όταν κυνηγάς το σκορ, δεν έχεις περιθώρια για λάθη.

Ήταν το πρώτο παιχνίδι εκτός έδρας. Κυνηγήσαμε μέχρι το τέλος στο τέταρτο να πάμε στο τάι μπρέικ, αλλά πάλι κάναμε λάθη στο φινάλε. Από αύριο το πρωί θα δουλέψουμε για το δεύτερο παιχνίδι».