Ο Εμπαπέ πανηγύρισε με μικρό εισβολέα τη νίκη κόντρα στη Ρεν (pics, vid)

Ο Κιλιάν Εμπαπέ είδε ένα παιδί να εισβάλλει στο γήπεδο μετά το γκολ του στο ματς με τη Ρεν και πανηγύρισε μαζί του.

Η Παρί Σεν Ζερμέν επιβλήθηκε χθες της Ρεν με 1-0 και τον Κιλιάν Εμπαπέ να είναι ο ήρωας της τελευταίας στιγμής, με το τέρμα που έκρινε το ματς στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων, μετά από ασίστ του Λιονέλ Μέσι.

Ο Γάλλος στράικερ, ενώ πανηγύριζε με τους υπόλοιπους συμπαίκτες του, είδε ένα παιδί να έχει καταφέρει να ξεφύγει από τους άνδρες ασφαλείας και να έχει μπει στον αγωνιστικό χώρο.

Τον περίμενε με ανοιχτή αγκαλιά να χαρούν μαζί και αφού του χάρισε μια ανεπανάληπτη στιγμή, τον βοήθησε να απομακρυνθεί μαζί με τους υπεύθυνους, από ασφαλές σημείο.

Η Παρί «εκτόξευσε» τη διαφορά της στο +16 από τη Μαρσέιγ κι έφτασε τους 15 αγώνες αήττητη.