Το εκπληκτικό πρώτο ημίχρονο της ΑΕΚ στον Βόλο (vids)

Η ΑΕΚ σημείωσε τρία γκολ σε διάστημα 19 λεπτών και πήρε ξεκάθαρο προβάδισμα απέναντι στον Βόλο.

Καταιγιστικό πρώτο ημίχρονο για την ΑΕΚ απέναντι στον Βόλο, με τους παίκτες του Ματίας Αλμέιδα να σκοράρουν τρεις φορές σε διάστημα 19 λεπτών παίρνοντας ένα ξεκάθαρο προβάδισμα για τη νίκη.

Το σκορ άνοιξε ο Γεράσιμος Μήτογλου στο 16′ έπειτα από ωραίο γύρισμα του Σέρχιο Αραούχο και καρφωτή κεφαλιά του Έλληνα κεντρικού αμυντικού.

Η Ένωση δεν σταμάτησε και στη συνέχεια, ο Ορμπελίν Πινέδα διπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα του στο 30ο λεπτό της αναμέτρησης για το 2-0 με πολύ ωραίο πλασέ.

Πέντε λεπτά αργότερα, ο Τόμ Φαν Βέερτ που στα τελευταία ματς έχει ρυθμό, μπόρεσε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα για το 3-0 που διαμόρφωσε και το σκορ του πρώτου μέρους.