Το απίθανο κάρφωμα του ΜακΚίσικ στο τέλος του ημιχρόνου στο Κάουνας (vid)

Πιο εντυπωσιακά δεν θα μπορούσε να ολοκληρωθεί το πρώτο ημίχρονο για τον Ολυμπιακό κόντρα στη Ζαλγκίρις, με τον Σακίλ ΜακΚίσικ να πετυχαίνει το καλάθι του αγώνα.

Κάτι λιγότερο από πέντε δευτερόλεπτα απέμεναν για το τέλος του πρώτο ημιχρόνου στο Κάουνας, με Ζαλγκίρις και Ολυμπιακό να είναι ισόπαλοι στο 39-39 και τους Πειραιώτες να έχουν μία τελευταία επίθεση.

Ο Γιώργος Μπαρτζώκας κάλεσε τάιμ άουτ και οι Πειραιώτες έβγαλαν τη φάση του ματς όταν το παιχνίδι ξεκίνησε ξανά. Ο Σακίλ ΜακΚίσικ πήρε την μπάλα από την επαναφορά, έτρεξε από τη μία πλευρά του γηπέδου στην άλλη και με απίθανο κάρφωμα έγραψε το 39-41.

Μία τρομερή φάση με πρωταγωνιστή τον Αμερικανό που δείχνει να έχει αφήσει πίσω του τον σοβαρό τραυματισμό που τον ταλαιπώρησε στο πρώτο μισό της σεζόν.