Εύκολα οι Ράπτορς, φοβερό παιχνίδι στην Ατλάντα και νίκη των Χοκς (vid)

Κανένα πρόβλημα δεν είχαν οι «δεινόσαυροι» απέναντι στους Χιτ

Τις 5 σερί νίκες έφτασαν οι Τορόντο Ράπτορς μετά την επικράτηση επί των Μαϊάμι Χιτ με 125-115.

Χωρίς να δυσκολευτούν ιδιαίτερα, οι δεινόσαυροι πήραν μια «επαγγελματική» νίκη, απέναντι στους αδύναμους φέτος Χιτ.

Ο Καουάι Λέοναρντ ήταν για ακόμη ένα παιχνίδι ο πρώτος σκόρερ των Καναδών, τελειώνοντας με 29 πόντους και 10 ριμπάουντ, ενώ ο Πασκάλ Σιάκαμ είχε 21 πόντους.

Εμφάνιση «από τα παλιά» έκανε ο Ντουέιν Γουέιντ, καθώς ο θρύλος του Μαϊάμι είχε 35 πόντους, 5 ριμπάουντ και 6 ασίστ ερχόμενος από τον πάγκο.

Τη νίκη με 124-123 πήραν στο φινάλε της αναμέτρησης οι Ατλάντα Χοκς απέναντι στους Σάρλοτ Χόρνετς.

Οι νεανικοί Χοκς αν και στο πρώτο ημίχρονο έμειναν πίσω στο σκορ, κατάφεραν να «αντεπιτεθούν» και να περάσουν μπροστά.

Στα τελευταία λεπτά οι δύο ομάδες αντάλλαξαν αρκετές φορές το προβάδισμα, με τον Κεντ Μπέιζμορ να καθαρίζει την υπόθεση νίκης.

Με μόλις 4» ο γκαρντ των Χοκς ευστόχησε σε λέι απ και οι γηπεδούχοι πέρασαν μπροστά στο σκορ με 124-123.

Στην επόμενη επίθεση ο Κέμπα Γουόκερ πήρε τη μπάλα, όμως η προσπάθειά του κόπηκε από τον Τζον Κόλινς, με τη Σάρλοτ να γνωρίζει έτσι την ήττα.

Καταπληκτικό παιχνίδια από τον Κόλινς (23 πόντοι, 11 ριμπάουντ), ενώ για τους Χόρνετς ξεχώρισαν οι Μάρβιν Γουίλιαμς (20 πόντοι, 13 ριμπάουντ) και Κέμπα Γουόκερ (22 πόντοι, 9 ασίστ).