Πρεμιέρα με ήττα για τη Νόριτς – Στο αρχικό σχήμα ο Γιαννούλης

Η Νόριτς ηττήθηκε στο πρώτο παιχνίδι στην Championship για τη νέα σεζόν από την Κάρντιφ με 1-0, με τον Δημήτρη Γιαννούλη να είναι βασικός.

Η Νόριτς γνώρισε την ήττα με 1-0 από την Κάρντιφ, με τον Δημήτρη Γιαννούλη τον ένα εκ των δύο Ελλήνων των καναρινιών, να επιλέγεται για το βασικό σχήμα και να αγωνίζεται συνολικά 84 λεπτά, μέχρι την αντικατάσταση του από τον Ονέλ Ερνάντες.

Η Κάρντιφ άνοιξε το σκορ  τέσσερα λεπτά μετά την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου όταν ο Σόγιερς άνοιξε το σκορ πετυχαίνοντας το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης.

Ο Έλληνας αριστερός μπακ ήταν αρκετά δραστήριος κυνήγαγε όλες τις φάσεις και ακούμπησε μπάλα 64 φορές.

Η Νόριτς ξεκινάει τις υποχρεώσεις της στη Championship με ήττα, όπως ακριβώς αποχαιρέτησε και τα σαλόνια  της Premier League, όταν είχε χάσει από την Τότεναμ με 5-0 στην έδρα της, την τελευταία αγωνισική της περασμένης σεζόν