Ατλέτικο Μαδρίτης – Ράγιο Βαγεκάνο 2-1: Ο Ντεπάι «λύτρωσε» τους Μαδριλένους στις καθυστερήσεις

Η Ατλέτικο Μαδρίτης τα... χρειάστηκε απέναντι στη Ράγιο Βαγεκάνο, όμως με γκολ του Μέμφις Ντεπάι στο φινάλε πήρε τη νίκη με σκορ 2-1.

Ο Μέμφις Ντεπάι «λύτρωσε» την Ατλέτικο Μαδρίτης στο «Μετροπολιτάνο». Με γκολ του Ολλανδού στράικερ στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων η ομάδα του Ντιέγκο Σιμεόνε νίκησε δύσκολα με 2-1 τη Ράγιο Βαγεκάνο και παρέμεινε στην 3η θέση της LaLiga, ισόβαθμη με την Μπαρτσελόνα.

Παρότι προηγήθηκε στο 35΄ με τον Ρεϊνίλντο, η Ατλέτικο δεν κατάφερε να «κλειδώσει» το παιχνίδι με δεύτερο γκολ με αποτέλεσμα πριν το τέλος του πρώτου μέρους να έρθει η ισοφάριση για τους φιλοξενούμενους με το τέρμα του Γκαρθία στο 42΄.

Το γκολ του Ντεπάι στο 81΄ δε μέτρησε καθώς μετά την εξέταση της φάσης στο VAR διαπιστώθηκε ότι υπήρχε οφσάιντ, παρ΄ όλα αυτά ο διεθνής φορ των «οράνιε» χτύπησε στο 90΄+1 μετά από ασίστ του Γκριεζμάν.