Παναιτωλικός – Αστέρας 1-1: Ισόπαλοι υπό το βλέμμα του Καμίνσκι

Παναιτωλικός και Αστέρας έμειναν ισόπαλοι σε φιλική αναμέτρηση με 1-1 υπό το βλέμμα του νέου ιδιοκτήτη των Αγρινιωτών, Ματσέι Καμίνσκι.

Παναιτωλικός και Αστέρας Τρίπολης έδωσαν σήμερα το μεσημέρι φιλική αναμέτρηση λίγο πριν την επανέναρξη της Superleague και έμειναν ισόπαλοι με σκορ 1-1.

Τα βλέμματα όμως δεν ήταν στους αθλητές αλλά στον νέο ιδιοκτήτη της ομάδα του Αγρινίου Ματσέι Καμίνσκι, που βρισκόταν στις κερκίδες παρακολουθώντας την αναμέτρηση.

Οι γηπεδούχοι βρήκαν το προβάδισμα στο 19ο λεπτό με τον Νταγκό να εκμεταλλεύεται τα λάθη της άμυνας του Αστέρα και να εκτελεί από την περιοχή για το 1-0.

Όμως οι Αρκάδες ισοφάρισαν πέντε λεπτά αργότερα με δράστη τον Μουνάφο που τελείωσε υποδειγματικά την φοβερή συνεργασία των Τιλίκα και Κρέσπι.

Και οι δύο ομάδες είχαν ευκαιρίες να πάρουν το ματς όμως δεν εκμεταλλεύτηκαν τις ευκαιρίες τους και το σκορ έμεινε το ίδιο μέχρι το τελευταίο σφύριγμα.