Σέρχιο Ράμος – Η πρώτη του αποβολή με την φανέλα της Παρί (vid)

O Σέρχιο Ράμος αντίκρισε δύο κάρτες μέσα σε τέσσερα λεπτά, με αποτέλεσμα να αποβληθεί στο ισόπαλο παιχνίδι της Παρί απέναντι στην Λοριάν (1-1).

Μόλις δύο ματς πρωταθλήματος στη Ligue 1 χρειάστηκε ο Σέρχιο Ράμος για να πάρει κόκκινη κάρτα, καθώς στο χθεσινό (22/12) εκτός έδρας παιχνίδι της Παρί με την Λοριάν (1-1) αποβλήθηκε μέσα σε 4 λεπτά.

Συγκεκριμένα, ο 35χρονος αμυντικός, ο οποίος αγωνίστηκε στο β’ ημίχρονο, με το σκορ στο 1-0 υπέρ των φιλοξενούμενων, αντίκρισε την πρώτη κίτρινη στο 80′ και τη δεύτερη στο 85′, με αποτέλεσμα να πάρει τον δρόμο προς τα αποδυτήρια νωρίτερα από τους υπόλοιπους.

Αυτή μάλιστα ήταν η παρθενική αποβολή του Ισπανού διεθνή με τα χρώματα των Παριζιάνων, με τους οποίους έχει παίξει μόλις 3 ματς, ενώ συνολικά στην καριέρα του έχει δεχθεί 27 κόκκινες κάρτες.

Για καλή της τύχη πάντως, η ομάδα του Ποτσετίνο δεν πλήρωσε με ήττα την αποβολή του Ράμος, καθώς στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Ικάρντι έφερε το παιχνίδι στα ίσα, γλιτώνοντας την Παρί από το κάζο.