Ανίκητος στον αέρα ο Ρέτσος, έκανε το 3-0 (vid)

Ο Ρέτσος δίνει διαστάσεις θριάμβου στη νίκη του Ολυμπιακού επί της Τσουκαρίτσκι κάνοντας το 3-0 μετά από εκτέλεση κόρνερ του Φορτούνη.

Ο Ολυμπιακός μετά από ένα εξαιρετικό πρώτο ημίχρονο κόντρα στην Τσουκαρίτσκι εκτός έδρας όπου βρέθηκε να προηγείται με 2-0 με Μασούρα και Μπιέλ παίζοντας καλό και αποτελεσματικό ποδόσφαιρο, ξεκίνησε με τον ίδιο τρόπο και στο δεύτερο μέρος.

Οι παίκτες του Ντιέγκο Μαρτίνεθ, συνέχισαν με το πόδι στο γκάζι, με τον Παναγιώτη Ρέτσο να πιστοποιεί την πολύ καλή κατάσταση στην οποία βρίσκεται αυτή την περίοδο με ένα γκολ.

Ο Φορτούνης εκτέλεσε κόρνερ στο 53′ και ο Έλληνας αμυντικός με καλό επιτόπιο άλμα νίκησε το προσωπικό του μαρκάρισμα και έκανε το 3-0 για τους ερυθρόλευκους.