Χατ-τρικ με κεφαλιές ο Φελαϊνί μέσα σε οκτώ λεπτά (vid)

Ο Βέλγος πέτυχε τρία γκολ μέσα σε οκτώ λεπτά, όλα με κεφαλιές, στη νίκη της Σαντόνγκ Λουνένγκ με 3-2 επί της Νταλιάν Προ.

Ο Μαρουάν Φελαϊνί πέτυχε τρία γκολ, όλα με κεφαλιές, σε διάστημα οκτώ λεπτών κατά τη διάρκεια του δευτέρου ημιχρόνου της αναμέτρησης Νταλιάν Προ – Σαντόνγκ Λουνένγκ!

Το επίτευγμα του 32χρονου διεθνή Βέλγου μέσου – που σκόραρε στο 79ο, 83ο και 86ο λεπτό του αγώνα – παίρνει ακόμη μεγαλύτερες διαστάσεις αν αναλογιστεί κανείς πως πρόσφατα επέστρεψε στη δράση!

Ο Φελαϊνί είχε βρεθεί θετικός στον κορωνοϊό και, μάλιστα, είχε εισαχθεί και έμενε απομονωμένος σε νοσοκομείο που ειδικεύεται σε τέτοιου είδους ιώσεις, της επαρχίας Τζινάν!

Ο πρώην άσος των Έβερτον και Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ βοήθησε τη Σαντόνγκ Λουνένγκ να φτάσει στη νίκη με σκορ 3-2 επί της Νταλιάν Προ, σύλλογο τον οποίο προπονεί ο Ράφα Μπενίτεθ.