Σαντ Ρος – «Πρέπει να είμαστε πιο συνεπείς και στις δύο πλευρές του παρκέ»

Ο Χάουαρντ Σαντ Ρος έπαιξε σημαντικό ρόλο στην πρόκριση του Παναθηναϊκού στον τελικό του Super Cup, τονίζοντας μετά το τέλος του αγώνα ότι οι πράσινοι θα πρέπει να βρουν συνέπεια και στις δύο πλευρές του παρκέ.

Ο Παναθηναϊκός ήταν ο νικητής στον πρώτο ημιτελικό του Super Cup, καθώς επικράτησε του Λαυρίου με 74-61.

Η ομάδα του Σερέλη ανέτρεψε διαφορά 20 πόντων, κάνοντας ντέρμπι το παιχνίδι στην τελευταία περίοδο, αλλά ο Χάουαρντ Σαντ Ρος κράτησε «όρθιο» τον Παναθηναϊκό, πετυχαίνοντας τους εφτά από τους οχτώ πόντους στα πέντε πρώτα λεπτά του τελευταίου δεκαλέπτου.

Ο Κουβανός μίλησε μετά το τέλος του αγώνα στην κάμερα της ΕΡΤ, τονίζοντας την ανάγκη να βρει το τριφύλλι σταθερότητα στην άμυνα και την επίθεση.

«Συγχαρητήρια στην ομάδα μας. Έπρεπε να παίξουμε καλά ως ομάδα, το Λαύριο έβγαλε αντίδραση. Είχαμε σκαμπανεβάσματα, τα οποία πρέπει να μειώσουμε και να είμαστε πιο συνεπείς και στην άμυνα και στην επίθεση. Είναι πολύ σημαντικό ότι πήραμε τα επιθετικά ριμπάουντ».