Καραϊσκάκης – Αχαρναϊκός 1-0

Με γκολ του Γιάννη Λουκίνα (81’) η ΑΕ Καραϊσκάκης επικράτησε με 1-0 του Αχαρναϊκού

Ο Γιάννης Λουκίνας λύτρωσε την ΑΕΚ Καραϊσκάκης και με γκολ στο 81’ χάρισε τη νίκη και τους τρεις βαθμούς στην ομάδα του κόντρα στον Αχαρναϊκό.

Στο πρώτο ημίχρονο οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι είχαν κάποιες καλές στιγμές ωστόσο δεν μπόρεσαν να τις μετατρέψουν σε γκολ και έτσι το πρώτο ημίχρονο έληξε 0-0.

Στο δεύτερο μέρος επαναλαμβανόταν το ίδιο σκηνικό ωστόσο στο τέλος η ΑΕ Καραϊσκάκης χάρηκε με τον Λουκίνα να σκοράρει με κεφαλιά στο 81’ μετά από εκτέλεση φάουλ του Δημητριάδη.

Στη συνέχεια τίποτα δεν άλλαξε, ο Αχαρναϊκός δεν μπόρεσε να απειλήσει και να φτάσει στην ισοφάριση και έτσι το 1-0 είναι γεγονός.

ΚΑΡΑΪΣΚΑΚΗΣ (Σάκης Παπαβασιλείου): Μέλκας, Καραγιαννίδης, Θεολόγου, Παπανίκου, Τσοντάκης, Δημητριάδης, Κόλλινς, Μακρής, Γυφτοκώστας, Μακρίδης, Λουκίνας.
ΑΧΑΡΝΑΪΚΟΣ (Πέτρος Δημητρίου): Πάντος, Γραμματίκας, Μπεκατώρος, Αφράτης, Μεντής, Παπασάββας, Ζαφειράκης, Αρώνης, Τσεβάς, Καζβιρόπουλος, Χαραλαμπόπουλος.